Jdi na obsah Jdi na menu

Zhodnocení soustředění

7. 9. 2008

Od neděle 24. srpna až do pátku 29.srpna se konalo letní soustředění ve Svojeticích. Zúčastnilo se ho 15 hráčů, 4 trenéři a 4 maminky. Takhle dlouho bez rodičů si myslím, nebyl žádnej z kluků a proto smekám, že to vydrželi, i když pár slziček smutkem po tatínkovi a mamince ukáplo. Soustředění se také zúčastnil nový hráč Dany, pro kterého bylo zároveň těžké zvykat si ještě na nový kolektiv, ale zvládl. Tréninky probíhali dvakrát denně plus ještě ranní rozcvička před snídaní. Kluci absolvovali přípravu v lese, kam se chodilo každý den na hodinku a pak se ještě přesouvali na hřiště, kde proběhla herní tréninková jednotka. Poté následoval polední klid, který kluci strávili buď na pokojích anebo navštívili solnou jeskyni. Další co kluci absolvovali byla jízda na koni. Poté následovala druhá tréninková jednotka, která proběhla už jenom na hřišti.Kluky musím moc pochválit za píli a poctivost v trenincích, výborný přístup k přátelským zápasům, kde už byli hodně unaveni. Nakonec toho všeho se ještě vydali ve středu večer na 3. předkolo ligy mistrů mezi Slavií a Fiorentinou. Někteří však už byli natolik unaveni, že nám usínali přímo na stadionu.:-)

Hodnocení zápasů: Na soustředění jsme absolvovali dva zápasy, první jsme s Říčanama prahráli 8:5 ( zde hrálo 5 kluků o dva roky starší) a ve druhěm zápase jsme deklasovali Mladou Bolesĺav na zkráceném hřišti 9:2.

V první zápase jsme přívítali téměř domácí Říčany. Hrálo se 7 + 1 na 3x20minut.

Na soupeře jsme hned od začátku vlítli a již ve třetí minutě jsme vedli 2:0 po brankách Zajíce a Štěpiho, vypadalo to na celkem jednoznačný zápas, ale soupeř se pomalu začínával vyrovnávat s naší aktivní hrou a začal se pomalu také osmělovat. No a po chybách v obraně stačil soupeř do konce třetiny otočit skóre na 3:2.

Druhá třetina se odehrávala spíše ve středu hřiště, kde docházelo ke spoustě osobních soubojů, ve kterých se někdy naši hráči dokonce vyrovnali starším hráčům soupeře. V této třetině moc branek nepadalo, i když každý tým měl ,,pouze" po čtyřech šancích. Nejdříve Štěpi srovnal na 3:3, aby poté soupeř opět utekl na rozdíl jedné branky.

Ve třetí třetině jsme soupeři stačili pouze 10 minut a poté jsme odešli po fyzicke stránce, i když kluci bojovali jako lvi až dokonce. Nejdříve jsem vyrovnali na 4:4 zásluhou Honzy a Zajíc chvilku poté otočil skóre v náš prospěch. Vedli jsme 5:4. A pak začal dominovat soupeř, který v posledních osmi minutách otočil skóre ve svůj prospěch.

V tomto zápase kluci ukázali schopnost porvat se o výsledek, i když se nedaří. Nebáli se chodit do soubojů 1:1 ze kterých většinou vycházeli vítězně. Jen bych chtěl ještě od některých hráčů víc takovýchto soubojů. V tomhle zápase nás velmi překvapil Zajíc, který dal svě první dva góly na sedmičkovém fotbale, tak ať mu to tam padá dál.:-) Jinak pochvalu si zaslouží i všichni ostatní.

Ve druhém zápase k nám na soustředění zavítal soupeř z Mladé Boleslavi. hrálo se 3x20min a z toho 2x20min na zmenšeném hřišti.

Soupeř hrál poprvé sedmičkoví fotbal, a bylo to znát, většina jejich kluků běhala všichni za míčem. První třetina se ještě hrála na klasickou polovinu hřiště a tu jsme vyhráli 2:0, když se dvakrát trefil Štěpi. Soupeř naší branku příliš neohrožoval, ale my tu jejich také moc ne, neboť se naši kluci utápěli v kličkách.

Ve druhé třetině se hra zlepšila na obou stranách, hřiště bylo po domluvě na každé straně o 5 metrů zkráceno a oba týmy si začali vytvářet více šancí. Všem klukům jsme změnili posty než na jaké jsou zvyklí abylo to ze začátku znát. Soupeř nám dvakrát utekl a srovnal na 2:2. kluci se však brzy z toho oklepali, začali si zvykat na nové posty a dokonce třetiny jsme soupeři utekli na rozdíl tří branek. Góly zaznamenali Bezdy, Křišťánek a Štěpi.

Do třetí třetiny jsme vlítli a soupeře téměř již do ničeho nepustili. Téměř celou třetí třetinu jsme dominovali a bylojenom otázkou skóre kolik tento zápas dopadne. Nakonec se ještě trefili Křišťánek, Melda, Fanda a premiérově taky Dany:-). Zápas skončil 9:2 a klobouk dolů před takovýmhle výkonem kluků, když den předtím byli na předkole Ligy Mistrů.

Soustředění se vydařilo ve všech směrech, ohledně výkonnosti, počasí nebo stmelování party. Musím také poděkovat všem z realizačního týmu, maminkám, ale hlavně klukům, kteří byli celé soustředění super a byli bezproblémoví.:-) Jen je škoda, že nám na soustředění chyběli dva marodi: Pudr a Ondra Petrach (ale chtěl bych jim poděkovat, že na kluky nazanevřeli a přijeli se za nima podívat:-)) Soustředění se z řad hráčů zúčastnili: Matějda, Heli, Sirka, Topolík, Bezdy, Matěj, Matyáš, Melda, Fanda, Křišťánek, Dany, Zajíc, Kralík, Štěpi, Jani