Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj Wolfsberg: Jednoznačná záležitost

5. 1. 2009
V sobotu 3. ledna ve 20:00 od ZŠ Vladivostocká se rozjel náš autobus směr rakouské městečko Wolfsberg. Cesta trvala asi 9 hodin, a tak asi v 5:00 jsme se ocitli 3 km před cílem, a tak jsme dlouho stáli. V 7:30 jsmer přijeli před halu, tak jsme zase postávali v autobuse a po osmé jsme šli do haly. Další zápletka byla v tom, že nepřijelo jedno družstvo a tak jelikož nás bylo dost, postavili jsme dva týmy.
 Tým "1" bylo ve složení: Sirka - Bary, Topolík, Melda, Tadeáš, Křišťan, Dodo, Fanda, Heli pod vedením JT a ZŽ
Tým "2" : Matějka- Milan, Dany, Štěpi, Tonda, Maty, Matěj, Bezdi pod vedením JCH a MN.
První náš záas se hrál v 9:20 a hrálo se 1x10 min.

Slavia "1" - DSG Ferlach 5 : 0
První zápas byla taková rozkoukaná. Hned v 1.minutě dal Melda první gól, za dvě minuty Bary krásným obloučkem přes gólmana dal druhý. Pak se ještě trefil Dodo, znovu Luky a znovu Melda.

Slavia "2" - Globasnitz SC 6 : 0
I druhý tým exceloval. První zápas byl ve znamení Danyho koncertu, který završil svým čtvrtým parádním gólem v poslední minutě. Dále se trefili Matěj a Štěpi.

Slavia "1" - Wolfsberg "A" 8 : 0
Tento zápas byl pro nás velmi snadné sousto. Už po půl minutě skóroval Péťa a od 3.minuty to byla přímo gólová smršť. Začal ji Topolík, o pár vteřin později přispěl Heli, za další minutu Dodo, asi za půl minuty opět Dodo, který gól oslavil stáhnutím dresu, o 20s. pak Heli dal šťastný šestý gól. Pak jsme se na chvíli zklidnili, ale posledních dvou minutách to opět přišlo, skórovali Kuba Křišťan a Fanda.

Slavia "2" - Wolfsberger AC 8 : 1
Už 19. sekundě Matěj dal krásného góla k tyči a v 51.s. Matyáš přihrál Matějovi a bylo to 2:0, za minutu se opět Matěj vydal na sólo, které skončilo třetím gólem. Ještě v té minutě soupeř snížil, ale pak začal zase vichr z naší strany. Nejdřív dali Dany a Štěpi a pak v jedné minutě se trefili Tonda a Matěj. Dílo dokonal o minutu později po Štěpiho přihrávce Dany.

Slavia "1" - St. André 9 : 0
Poprvé se měnilo skórě už po 20 sekundách to když se trefil Heli, o minutu později skóroval opět Heli po přihrávce Meldy, za další minutu se role vyměnily, Heli přihrával, Melda dával, za další minutu se trefil Zajís, poptm se strefil Dodo, poptm zase Melda, potom pro změnu Křišťánek a v poslední minutě padly dva góly, Heli dodkonal hattrick a potom ještě stačil přihrát na poslední gól Barymu.

Slavia "2" - Wolfsberg "B" 7 : 0
Na první gól jsme pro změny čekali až do 2.minuty, kdy se trefil Štěpi, ve 3.inutě opět Štěpi, ve 4.min. Bezdi z dorážky po Danyho střele, pak dal dva góly za sebou Matěj, ten druhý obzvlášť povedený a poslední góly dávali Štěpi a Bezdi.

Slavia "1" - Wolfsberger AC 9 : 1
Náš první semifinálový zápas. První minuta přinesla hned dva góly. První dal Melda už po 14 vteřinách a ten druhý opět Péťa po dorážce od Fandy. V zápětí soupeř snížil z penalty, ale Péťa hned dal na 3:1, po 4 minutách to bylo už 4:1 zásluhou Tadeáše, potom dávali góly ještě Křišťan, Fanda, Luky a Melda a devátý úspěch zařídil David Heliman, to když po sólu nekompromisně propálil brankáře a stelu umístil do dolního rohu branky.

Slavia "2" - DSG Ferlach 3 : 3 (5 : 4 na penalty)
Druhé semifinále bylo až nečekaně dramatické. První gól dal Matěj, ale na že za chvíli soupeř vyrovnal, on to dokonce i otočil, ale v zápětí Bezděka srovnal. Asi nejvtší šok přinesla předposlední miuta, kdy soupěř dal na 2:3, ale naštěstí aspoň jsme vyrovnali zásluhou Toníka, a tak se šlo na penalty, které jsme zvládli a i náš druhý tým nakonec postoupil do finále

FINÁLE
Slavia "1" - Slavia "2" 1 : 2
Tak to bylo zajímavé. Naše oba týmy se probojovali do finále a tady se skutečně prokázalo, kdo na tomto turnaji byl nejlepší. Oba dva mančafty našich kluků sehráli výbornou vyrovnanou partii a hold tým Jardy a Menyho byl tím šťastnějším. Prvního gólu jsme se dočkali až ve 3. minutě kdy svůj únik zužitkoval Dany, ale hned za minutu Melda po Baryho přihrávace vyrovnal. Šancí moc nebylo, lae byl to poheldný fotbal, který rozhodl Dany když dorazil Matějovu střelu.

Celkem naši borci z obou týmu nastříleli 58 golů, což je na úvod nového roku slušná vizitka a doufám, že v tomto duchu budou jen pokračovat.

Po vítězství jsme zakotvili v nedalekém McDonaldu, kde jsme se najedli a odpoledne na nás čekal náš autobus, kterým jsme jeli zpátky domů.